NataliaK
reg

REJESTRACJA
TELEFONICZNA

570 155 000

fizjoterapia z pasją

Natalia Kolat – Magister fizjoterapii, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Głód wiedzy i chęć dalszego rozwoju zaowocowały podjęciem studiów z zakresu medycyny osteopatycznej na poznańskiej Akademii Osteopatii.

Do terapii podchodzi w sposób holistyczny – nie skupiając się jedynie na zgłaszanych przez pacjenta objawach, a poszukując pierwotnego źródła problemu, aby za pośrednictwem różnorodnych powiązań anatomicznych i fizjologicznych oraz odpowiednio dobranych metod pracy skutecznie wspomóc powrót pacjenta do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Każdego pacjenta traktuje indywidualnie, z dużą troską i empatią, czerpiąc ze swojej pracy radość, a także motywację do dalszego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. Najczęściej pracuje z pacjentami cierpiącymi z powodu bólu i zawrotów głowy, bólu mięśni, kręgosłupa i stawów obwodowych, z pacjentami urazowymi, z zaburzeniami ze strony układu pokarmowego i innymi dysfunkcjami układowymi. Dzięki współpracy z akademicką drużyną siatkówki rozumie także specyfikę urazów w sporcie, a także chęć szybkiego powrotu zawodników do pełnej sprawności.

Wykształcenie i kwalifikacje:

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – magister fizjoterapii
Akademia Osteopatii w Poznaniu – aktualnie
Masaż tkanek głębokich
Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty
Terapia czaszkowo-krzyżowa w praktyce fizjoterapeuty
Napięciowe bóle głowy
Skręcenie stawu skokowego – postępowanie osteopatyczne
Problemy bólowe stawu kolanowego i biodrowego w koncepcji PNF.

Czym jest osteopatia?

Osteopatia jest systemem postrzegania człowieka w aspekcie biopsychospołecznym, opartym na mocnych fundamentach, które zaszczepił jej twórca Andrew Taylor Still. Nie ma tu redukcjonizmu i rozkładania na pojedyncze elementy.

Ciało stanowi jedność, a każda zmiana w obrębie jakiejś struktury lub funkcji dotyczy całego organizmu jako nierozłącznej całości. Osteopata holistycznie podchodzi do organizmu, reguluje procesy i dąży do ich optymalizacji oraz poprawy zdrowia.

Czym jest osteopatia?

według Natalii Kolat
Co to jest Osteopatia?

Jedną z flagowych usług, które świadczymy w naszych gabinetach, jest terapia osteopatyczna. Nasz zespół obfituje w specjalistów tej dziedziny, zarówno tych bardziej doświadczonych, jak i młodych adeptów sztuki zwanej osteopatia. Z pewnością znajdzie się wśród Państwa garstka osób, które zastanawiają się, czym tak naprawdę jest owa osteopatia, o której robi się coraz głośniej? Już spieszymy

READ MOREREAD MORE
Rehabilitacja dzieci – kiedy należy zgłosić się do fizjoterapeuty?

Autorka: Aleksandra Leśko Rehabilitacja dzieci – kiedy należy zgłosić się do fizjoterapeuty? Wizyta u fizjoterapeuty to nie tylko leczenie kontuzji, odzyskiwanie sprawności po zabiegach operacyjnych czy usuwanie dolegliwości bólowych. Fizjoterapia to także profilaktyka, eliminowanie drobnych nieprawidłowości, które pozostawione na długi czas mogą doprowadzić do kontuzji. Skorzystać z niej mogą nie tylko osoby dorosłe, a także

READ MOREREAD MORE
Leczenie energią, czyli o bioenergoterapii

Bioenergoterapia to niekonwencjonalna metoda leczenia, tradycyjna w starożytnej kulturze Dalekiego Wschodu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) akceptuje bioenergoterapię jako jedną z metod wspierających procesy leczenia. Metody leczenia bioenergoterapeutycznego polegają na oddziaływaniu na pacjenta energią przez bioenergoterapeutę. Jak wygląda leczenie energią? Bioenergoterapia polega na oddziaływaniu przez bioenergoterapeutę swoją energią biologiczną na pacjenta. Odbywa się to poprzez wykorzystanie

READ MOREREAD MORE
Pracownia Zdrowia

JUŻ TERAZ MOŻESZ SPRAWDZIĆ JAK BARDZO POZYTYWNY WPŁYW NA CIAŁO MA WSPÓŁPRACA Z TYM TERAPEUTĄ

umów się na wizytę