Pracownia Zdrowia to miejsce gdzie spotkasz się z horyzontalnym podejściem do zdrowia. Zapobiegamy, propagujemy profilaktykę jak i wspieramy procesy lecznicze.

Fizjoterapia to metoda leczenia, która wykorzystywana jest w celu poprawy lub powrotu sprawności fizycznej u osób, które borykają się z różnymi ograniczeniami ruchowymi i funkcjonalnymi wynikającymi z wad wrodzonych, chorób, wieku czy urazów. Odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja pomaga zachować wewnętrzną równowagę organizmu, a w niektórych przypadkach uniknąć nawet operacji. 

Fizjoterapia – to nie tylko masaż na bóle mięśni

Wiele osób zadaje sobie pytanie „czym się zajmuje fizjoterapeuta?”. Na ogół zawód ten kojarzy się z masażem, który ma złagodzić bóle stawów i mięśni. Fizjoterapia obejmuje jednak znacznie szerszy zakres działań mających na celu m.in.: 

odzyskanie, utrzymanie lub poprawę pełnej sprawności fizycznej,

pobudzenie i poprawę pracy układu nerwowego, oddechowego oraz sercowo-naczyniowego,

skorygowanie wad postawy,

leczenie oraz zapobieganie powstawaniu odleżyn,

zapobiegnięcie nawrotów różnych urazów.

Nasz team

Spotkaj się z ekspertem

Jakie zabiegi fizjoterapeutyczne wykonujemy?

Zarówno tradycyjna fizjoterapia, jak i fizjoterapia sportowa składa się z wielu metod, dzięki którym możliwy jest powrót do sprawności fizycznej. W Pracowni Zdrowia wykorzystujemy takie zabiegi fizjoterapeutyczne jak m.in.:

terapię Cranio-Sacralna metoda ta polega ona na wykorzystaniu przez fizjoterapeutę nacisku o sile 5 gramów na układ czaszkowo-krzyżowy; zabieg ten ma szerokie zastosowanie i wykorzystywany jest do m.in. leczenia bólów głowy, migreny, kłopotów ze słuchem i wzrokiem, zatok, urazów mózgu, wad zgryzu i wielu innych schorzeń,

terapię manualną zespół technik wykorzystywanych do diagnozy i leczenia zaburzeń układu ruchu; do terapii zalicza się m.in. mobilizację, manipulację, masaż, rozciąganie (stretching) czy neuromobilizację,

terapię wad postawy u dzieci – metody te polegają na likwidacji napięć mięśniowych, wypracowaniu równowagi mięśniowo-powięzowej, a także wyeliminowaniu złych nawyków i zastąpieniu ich dobrymi np. podczas siadania czy stania,

terapię Kinesio-Taping – zabiegi polegające na naklejeniu plastrów na ciało mających podobne właściwości co ludzka skóra; Kinesio-Taping wykorzystywany jest m.in. do łagodzenia bólów, likwidacji obrzęków, redukcji krwiaków czy do poprawy pracy mięśni i stawów,

funkcjonalny trening medyczny – są to metody, które mają na celu poprawę kontroli nerwowo-mięśniowej, dzięki czemu mięśnie będą mogły wykonywać większą pracę przy mniejszym nakładzie siły; fizjoterapeuta sportowy polecany jest każdemu, kto doznał urazu (zwłaszcza sportowcy) i chce szybko wrócić do treningów przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka nawrotu kontuzji, a także osobom, które odczuwają na co dzień dolegliwości bólowe wynikające z wykonywanej pracy.

Już teraz możesz sprawdzić jak bardzo pozytywny wpływ na ciało ma ta terapia!

Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 570 155 000

Fizjoterapia i rehabilitacja we Wrocławiu – kto powinien skorzystać?

Wizyta u dobrego fizjoterapeuty we Wrocławiu i nie tylko polecana jest każdej osobie, która cierpi na dolegliwości związane z układem nerwowo-mięśniowym, mięśniowo-szkieletowym, sercowo-naczyniowym oraz oddechowym. Do skorzystania z zabiegów zachęcamy wszystkich, którzy m.in.:

zmagają się z bólami kręgosłupa,

cierpią na zespół cieśni kanału nadgarstka czy zapalenia ścięgna,

mają porażony lub uszkodzony rdzeń kręgowy,

cierpią na astmę,

cierpią na przewlekłą chorobę serca,

zmagają się z zaburzeniami ruchu,

chorują na tzw. łokieć tenisisty; polecany jest tutaj fizjoterapeuta sportowy,

przechodzą urazy.

Zapraszamy do konsultacji w naszej Pracowni Zdrowia, w której każdy fizjoterapeuta posiada niezbędne kwalifikacje i doświadczenie do tego, aby przywrócić każdego do pełnej sprawności fizycznej.