Hipnoterapia

Zwiększ możliwości swojego umysłu

Czym jest terapia hipnozą?

Hipnoza polega na ominięciu funkcji krytycznej świadomego umysłu, dzięki czemu zwiększa się podatność umysłu na sugestie.
Jednocześnie zwiększają się możliwości umysłu osoby zahipnotyzowanej, ma ona łatwiejszy dostęp do emocji oraz dostęp do podświadomości.
W umyśle podświadomym przechowujemy wszystkie wspomnienia, doświadczenia, przeżycia zarówno te pozytywne, jak i negatywne.
Osoba w stanie hipnozy, potrafi wykorzystywać zasoby swojego umysłu do rozwiązywania problemów emocjonalnych i fizycznych.
Po zakończonej sesji wszystko pamięta, a w trakcie sesji posiada całkowitą kontrolę nad sobą, zawsze może powrócić do stanu pełnej świadomości w dowolnym momencie.
Umysł w stanie hipnozy z łatwością przyjmuje dobre i pożyteczne dla siebie sugestie, posiada natomiast naturalne zabezpieczenia przed przyjęciem sugestii negatywnych.
Stan hipnozy wywoływany jest dzięki specjalnym indukcjom.
Podczas hipnoterapii opieram się na procesie R2C „regress to cause”, co oznacza „regresję do przyczyny”. Proces zapoczątkowany przez Dave’a Elmana, a dopracowywany przez Geralda Keina, Stephena Parkhilla i Hansruediego Wipfa.
Dave Elman twierdził, że:
„Każdy symptom ma swoją przyczynę”.
Za pomocą regresji hipnotycznej odkrywamy tę przyczynę, a dzięki odpowiednim narzędziom hipnozy neutralizujemy ją.
Hipnoterapia może pomóc przy wielu problemach o tle emocjonalnym i psychosomatycznym.

Nasz team

Spotkaj się z ekspertem

Już teraz możesz sprawdzić jak bardzo pozytywny wpływ ma ta terapia!