Osteopatia dzieci

Osteopatia dla dzieci

Zarówno niemowlęta, jak i małe dzieci mogą borykać się z wieloma problemami, takimi jak kolki, problemy z zasypianiem, czy problemy ze ssaniem. Głównymi przyczynami tych problemów mogą być problemy w ciąży i problemy, takie jak poród kleszczowy, czy nieprawidłowo przeprowadzone cesarskie cięcie. Obecnie wiele z takich problemów naprawić może osteopatia. Dlaczego warto korzystać z usług osteopaty? Jakie mogą być konsekwencje tych problemów bez wcześniejszego porozumienia ze specjalistą?

Osteopata dziecięcy – Wsparcie w prawidłowym rozwoju najmłodszych

Tak naprawdę lista specjalistów, do których rodzice udają się z przypadku problemów z dzieckiem, jest długa. Neonatolog, pediatra, czy ortopeda to jedni z kluczowych specjalistów, których radzą się rodzice w trudnych chwilach. Niewielu wie jednak, że osteopata dziecięcy również może pomóc im w wielu problemach, na które inni specjaliści nie mają przysłowiowego ,,złotego środka”. Osteopatia dzieci to nowe możliwości dla rodziców. Wiele problemów może ujawnić się w ciągu rozwoju dziecka, kiedy ma ono kilka lub kilkanaście lat. Mogą być to różnego rodzaju problemy z napięciem, dlatego nie należy ignorować absolutnie żadnych objawów i jak najszybciej dowiedzieć się, jakie możliwości daje osteopatia dzieci.

Jak wygląda wizyta u osteopaty dziecięcego?

Osteopata to osoba, która pracuje z dziećmi w różnych przedziałach wiekowych. Są to dzieci mające kilka miesięcy lub kilka lat. Zazwyczaj przebieg wizyty dostosowywany jest do potrzeb oraz temperamentu dziecka. Warto jednak zwrócić uwagę, że im dziecko jest mniejsze, tym łatwiej się z nim pracuje ze względu na ograniczone ruchy, jakie są przez niego wykonywane. W wielu przypadkach dzieci mogą reagować niekorzystnie na kontakt z osteopatą. To naturalna reakcja na kontakt z obcą osobą, która często poprzez ćwiczenia mobilizuje dziecko do postępów i wyjścia ze swojej strefy komfortu.

Osteopatia dziecięcy to niezwykle zajmująca praca dla odpowiedzialnych i cierpliwych osób. Należy tutaj podkreślić, że w przypadku braku współpracy między specjalistą a dzieckiem, warto pozwolić dziecku na ukazanie swoich emocji. Osteopata nie robi niczego na siłę. Ważna jest współpraca dziecka, osoby prowadzącej oraz rodziców.

Jakie zabiegi wykonuje osteopata dziecięcy?

Jak już wspomnieliśmy, osteopatia dzieci to niezwykle trudna sztuka, która wymaga nie tylko predyspozycji do pracy z dzieckiem, ale również obszernej wiedzy i doświadczenia. Osteopata poprzez delikatny masaż i wykonywanie niewielkich ruchów mobilizuje tkanki i przywraca ruchomość w obrębie zarówno stawów, jak i mięśni. Taki trening może być dla dziecka trudnym doświadczeniem, dlatego nie warto męczyć go podczas jednego spotkania. Pierwsza wizyta powinna mieć charakter adaptacyjny, a osteopata powinien wytłumaczyć rodzicom specyfikę zabiegów i kroki, jakie będą przez niego wykonywane. Dzięki temu rodzice będą spokojniejsi, a dziecko nie wyczuwając napiętej atmosfery, również będzie znacznie chętniej współpracowało.

Osteopatia dzieci – Ważne kwestie

Niezwykle ważna jest rozmowa osteopaty z rodzicami przed przystąpieniem do wykonywania swoich czynności. Konieczne jest zebranie informacji dotyczących tego, jak wyglądała ciąża, jakie trudności spotkały kobietę w tym czasie i w jaki sposób przebiegał poród. To znacznie usprawni prace i da pogląd na sytuację specjaliście. Zazwyczaj takie rozmowy przeprowadzane są podczas pierwszej wizyty adaptacyjnej. Kolejna wizyta następuje najczęściej tydzień później. Spotkania z osteopatą to nie tylko szansa na prawidłowy rozwój, ale również doskonała zabawa.  Jeśli:

  • Jesteś rodzicem i chcesz sprawdzić jak rozwija się Twoja pociecha.
  • Zależy Ci na właściwej diagnozie osteopatycznej.
  • Masz wątpliwości do do funkcji organizmu Twojego dziecka,
  • Chcesz wspomóc rozwój swojego malucha
  • Zależy Ci na profesjonalnej współpracy interdyscyplinarnej z innymi prowadzącymi proces rehabilitacji Twojego dziecka np: takimi jak: neurolog dziecięcy, ortopeda dziecięcy, fizjoterapeuta w metodach Vojty, NDT-Bobath, SI w zakresie osteopatii dziecięcej

Chcesz czuć się lepiej niż się czujesz?
Sprawdź jak bardzo korzystna może być dla Ciebie wizyta u wykwalifikowanego osteopaty pracującego z kobietami w ciąży.

Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 570 155 000