AdamKawcznski370

REJESTRACJA TELEFONICZNA

570 155 000

Terapeuta suchej igłoterapii: terapia bólu, normalizacja napięć mięśniowych
Terapia manualna
Diagnostyka ultrasonograficzna układu ruchu
Fizjolog Energa Basket Liga w zespole WKS Śląsk
Profesor wizytujący w Uniwersytecie w Yangzhou w Chinach

Profesor nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o kulturze fizycznej. W terapii pacjentów stosuje suche igłowanie pod kontrolą ultrasonograficzną, terapię manualną oraz techniki fizjoterapii sportowej. Najważniejszym kierunkiem jego badań jest fizjologia mięśni szkieletowych człowieka, szczególnie w aspekcie wysiłku fizycznego i sportu wyczynowego.

Posiada bogate doświadczenie praktyczne w sporcie. W latach 2000-2002 był fizjoterapeutą w Kadrze Polski Judo, w latach 2006-2012 oraz aktualnie pracuje jako fizjolog w Polskiej Ekstralidze Koszykówki w Śląsku Wrocław. Trenuje karate, posiada czarny pas – I dan Karate Kyokushin oraz liczne osiągnięcia sportowe jako zawodnik, w tym III miejsce w Pucharze Polski Karate Kyokushin w latach 2017, 2005, 2003 oraz V-VIII miejsce IV Mistrzostw Polski Wszechwag Kyokushin w 2003, a także II miejsce w Pucharze Polski Karate Kyokushin w 2002 r.

Ukończył kursy instruktora sportów siłowych i kulturystyki, instruktora karate oraz instruktora hipoterapii, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziale Fizjoterapii.

W 2006 r. obronił pracę doktorską pt. „Wpływ wartości momentu siły na czynność mięśni szkieletowych po ćwiczeniach ekscentrycznych” na Wydziale Fizjoterapii AWF Wrocław. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2014 r. w oparciu o osiągnięcia naukowe przedstawione jako jednotematyczny cykl pięciu prac naukowych, których wspólny tytuł to „Wpływ ćwiczeń ekscentrycznych na właściwości sensomotoryczne mięśni szkieletowych”. W latach 2016-2020 pełnił funkcję Prodziekana ds. Nauki na Wydziale Nauk o Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, był również Kierownikiem Wydziałowej Pracowni Badań w Sporcie na Wydziale Nauk o Sporcie i Kierownikiem Katedry Sportu Paraolimpijskiego.

Doświadczenie akademickie rozwijał za granicą prowadząc badania naukowe dotyczące właściwości sensomotorycznych mięśni, które realizował na stażach zagranicznych na Uniwersytecie w Aalborgu w Danii na wydziale Sensory Motor Interaction. Uczestniczył również w stażu naukowym w German Sport University w Kolonii. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się nie tylko z polskimi studentami, wykłady prowadził na Uniwersytecie Hanyangn w Seulu w Korei Południowej, Uniwersytecie w Aalborgu w Danii, Uniwersytecie w Yangzhou w Chinach oraz w National Taiwan University w Taipei. Jego dorobek naukowy to blisko 50 prac publikowanych w polskich i międzynarodowych wydawnictwach naukowych.

Pracownia Zdrowia

JUŻ TERAZ MOŻESZ SPRAWDZIĆ JAK BARDZO POZYTYWNY WPŁYW NA CIAŁO MA WSPÓŁPRACA Z TYM TERAPEUTĄ

umów się na wizytę