Czym jest refleksologia?

Czym jest refleksologia?

Część osób może kojarzyć refleksologię z relaksującym masażem 😉 Natomiast jest to masaż uciskowy punktów odruchowych, które znajdują się na stopach, dłoniach, twarzy i uszach, a wspomniany wcześniej relaks jest efektem spodziewanym już po zakończeniu terapii, ponieważ uciski wykonywane są dość mocno po to, aby dać bodziec konkretnemu narządowi do pracy. Poprzez pracę mam tu na myśli proces samoregulacji, dlatego, że nasz organizm, kiedy się mu nie przeszkadza, potrafi sam się uleczyć.

Na czym polega refleksologia?

Refleksolog w trakcie zabiegu wspiera ciało człowieka stymulując strefy refleksoryczne, pobudzając przepływ energii życiowej i usuwając blokady energetyczne. Na stopach i dłoniach znajdują się receptory, które są połączone z określonymi narządami. Kiedy uciskamy te miejsca stymulujemy przepływ energii, która działa uzdrawiająco.

Według medycyny naturalnej energia życiowa w naszym ciele płynie dziesięcioma szlakami (po 5 w każdej połowie ciała). Szlaki te to nic innego jak meridiany, o których coraz szerzej się mówi, a biegną one od czubka głowy do stóp dzieląc ciało na strefy.

Według refleksologii zaburzenie przepływu energii w każdej z tych stref powoduje powstanie stanu chorobowego w części ciała położonej na danym szlaku.

Jak działa refleksologia?

Refleksologia jest terapią holistyczną, w której cały ludzki organizm znajduje swoje odbicie w poszczególnych jego częściach. Żaden z organów nie pracuje w odosobnieniu, lecz współpracuje z innymi na rzecz zdrowia całego ciała. Dlatego też nagromadzenie toksyn w jednej z części ciała prowadzi do tego, że pozostałe muszą pracować ciężej, żeby skompensować zaburzenia energii.

Poprzez pracę na refleksach stóp powodujemy usunięcie toksyn, które blokują kanały energetyczne i doprowadzamy organizm do naturalnego stanu równowagi.