Leczenie energią, czyli o bioenergoterapii

Leczenie energią, czyli o bioenergoterapii

Bioenergoterapia to niekonwencjonalna metoda leczenia, tradycyjna w starożytnej kulturze Dalekiego Wschodu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) akceptuje bioenergoterapię jako jedną z metod wspierających procesy leczenia. Metody leczenia bioenergoterapeutycznego polegają na oddziaływaniu na pacjenta energią przez bioenergoterapeutę.

Jak wygląda leczenie energią?

Bioenergoterapia polega na oddziaływaniu przez bioenergoterapeutę swoją energią biologiczną na pacjenta. Odbywa się to poprzez wykorzystanie specjalnie opracowanych technik. Zdrowie pacjenta w bioenergoterapii traktowane jest holistycznie, czyli całościowo. Leczenie energią ukierunkowane jest na pozbycie się przyczyn stanu chorobowego, a nie objawów. Z punktu widzenia bioenergoterapii przyczyną choroby jest nieprawidłowy przepływ energii biologicznej przez organizm człowieka. Bioenergoterapia może towarzyszyć także konwencjonalnym metodom leczenia.

Układ energetyczny człowieka

U podstaw tego, na czym polega bioenergoterapia, leży znany już w starożytności na Dalekim Wschodzie układ energetyczny, który jest częścią ludzkiego organizmu. Układ ten jest w kwestii zachowania zdrowia równie ważny jak pozostałe układy, czyli np. układ krążenia, oddechowy, pokarmowy czy nerwowy.

Układ energetyczny składa się z dwóch podstawowych struktur, którymi są:

  • meridany – są to kanały, którymi energia przebiega przez ciało, można wyróżnić główny meridan, który stanowi oś ciała, a także meridany odpowiednie dla poszczególnych kończyn oraz organów;
  • czakry – są to zakończenia kanałów przebiegu energii, które wychodzą na powierzchnię skóry i pochłaniają energię ze środowiska, jest ich około tysiąca.

Nie należy zapominać o aurze, która otacza każdego człowieka i składa się z trzech warstw. Pierwsza z nich, to aura eteryczna, która jest ściśle związania z ciałem człowieka; druga to aura emocjonalna (około 50 cm od ciała), natomiast ostatnia to aura (około 1 metr od ciała, choć jej odległość jest kwestią indywidualną).

Co zakłóca układ energetyczny człowieka?

To właśnie zaburzenia przepływu energii są źródłem stanów chorobowych w organizmie. Zaczynają się one zawsze od aury, a następnie przedostają się do ciała przez czakry i wędrują meridanami do poszczególnych obszarów ciała, wywołując choroby. Innym powodem złego przepływu energii jest ograniczenie przepustowości kanałów, którymi ona płynie. Może być to spowodowane na przykład nagromadzeniem się negatywnych emocji.

Kim jest bioenergoterapeuta?

Bioterapeuta to człowiek, który ma podwyższoną wrażliwość na odbiór energii, dzięki czemu mogą skutecznie przekazywać ją innym osobom i wykorzystywać do odblokowywania czakrów czy meridanów. Co wrażliwsi bioenergoterapeuci mogą odbierać energię za pomocą dłoni, dlatego tak często mówi się, że bioenergoterapia to leczenie dotykiem.